modelowanie twarzy

Metody przywracania twarzy młodego wyglądu

Z profesjonalnych metod i zabiegów odmładzających korzysta coraz więcej osób. Wszystko za sprawą rozwoju medycyny estetycznej i dostępności coraz większej liczby innowacyjnych sposobów na przywrócenie twarzy atrakcyjnego wyglądu. Wśród najczęściej stosowanych czynności można wyróżnić lifting twarzy cały i częściowy, jak i metody bez skalpela. Które techniki cieszą się największym powodzeniem i na czym polegają?

Lifting twarzy cały i częściowy – na czym polega różnica?

Lifting twarzy przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i przeprowadza go chirurg plastyk. Cały proces polega na usunięciu nadmiaru skóry poprzez wykonanie nacięć wzdłuż linii włosów oraz za i przed uchem. Właściwe naciągnięcie skóry ma na celu uzyskanie właściwego konturu twarzy. Nadmiar tkanek jest usuwany. Właściwy efekt widoczny jest po kilku miesiącach, gdy zejdzie opuchlizna.

Można przeprowadzić również lifting twarzy częściowy. Wówczas działania skupiają się na modelowaniu owalu twarzy w okolicy podbródka i policzków. 

Metody bez skalpela a odmładzanie – z czego można skorzystać?

Zabiegi chirurgiczne to jednak niejedyny sposób na odzyskanie młodego wyglądu. Można zastosować również różne metody bez skalpela, które przynoszą podobne efekty do właściwego liftingu, zwłaszcza jeśli zmarszczki i niekorzystne zmiany w wyglądzie nie są jeszcze zbyt mocno zaawansowane.

Jedną z propozycji jest tu lifting wolumetryczny twarzy. Przeprowadzenie tego zabiegu nie wymaga znieczulenia ogólnego. Polega on na wprowadzeniu specjalnych substancji wypełniających w różne miejsca na twarzy. Dzięki temu zmarszczki wyraźnie ulegają spłyceniu i możliwe jest wymodelowanie twarzy, np. uwydatniając kości policzkowe. Wolumetria przeprowadzana jest w celu przywrócenia właściwego owalu twarzy i odmłodzenia, a także zniwelowania opadających policzków.

Odmłodzeniu sprzyja również pobudzanie do odnowy i regeneracji głęboko położonych komórek skóry. Jest to możliwe dzięki stymulacji mechanicznej bez stosowania dodatkowych substancji, jaką jest endermologia twarzy. Dzięki temu specyficznemu masażowi dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej, wygładzenia zmarszczek i wyraźnego wygładzenia oraz ujędrnienia twarzy.

przywracanie twarzy mlodego wygladu

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa – zastrzyk odmładzającej energii

Wśród zabiegów odmładzających stosowana jest również mezoterapia igłowa oraz mikroigłowa. W ramach przeprowadzania takich działań w głąb skóry wprowadzane są różne substancje odżywiające, nawilżające i pobudzające do regeneracji. Dzięki temu możliwe jest dogłębne zrewitalizowanie cery, stymulacja procesów odnowy na poziomie komórkowym, a w efekcie uzyskanie widocznego odmłodzenia cery.

Za pomocą iniekcji podawany jest do głębszych warstw skóry również kolagen. Ma to na celu wygładzenie zmarszczek, poprawę owalu twarzy oraz jej konturów, a także wygładzenie blizn. Zastrzyki kolagenowe umożliwiają dostrzeżenie pierwszych efektów po ok. 7-10 dniach od wykonania czynności.

Lifting bez skalpela i zabiegi laserowe na odmłodzenie – alternatywa dla iniekcji

Jedną z innowacyjnych metod odmładzania jest lifting bez skalpela, czyli wygładzanie zmarszczek, pobudzanie do regeneracji i stymulacji procesów rewitalizacyjnych za pomocą ultradźwięków. Dzięki wiązkom fal ultradźwiękowych skierowanych punktowo dochodzi do zjawiska termicznego wywołującego koagulację tkanek oraz mechanicznego, co wywołuje wzrost ciśnienia i rozpad komórek. Zapoczątkowane zostają intensywne procesy regeneracyjne i odmładzające, których efekty widoczne są po ok. 2-3 miesiącach od wykonania zabiegu.

W celu pobudzenia komórek do produkcji elastyny i kolagenu wykorzystuje się również laser pod wieloma postaciami. Jego wiązki pobudzają komórki do regeneracji, co skutkuje zainicjowaniem procesów odmładzających. Decydując się na skorzystanie z zabiegów odmładzających, warto zdać się na profesjonalną poradę lekarza medycyny estetycznej oraz kosmetologa, którzy szczegółowo przeanalizują problemy skóry danego pacjenta i dobiorą najlepszy możliwy zabieg.

Projekt Unijny - Logotypy

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020