modelowanie sylwetki

Modelowanie sylwetki na sali operacyjnej

Piękna sylwetka i jędrne ciało to marzenie wielu osób. Niestety stosowanie właściwej diety czy uprawianie aktywności fizycznej nie zawsze skutkuje uzyskaniem zamierzonych rezultatów. Wówczas z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna.

Dzięki zabiegom wykonywanym przez specjalistów w tych dziedzinach możliwe jest odsysanie tłuszczu, które pozwoli znacznie szybciej uzyskać zadowalające efekty. Jakie metody pomagają w uzyskaniu smukłej i jędrnej sylwetki?

Odsysanie tłuszczu – na czym polega i kiedy jest stosowane?

Odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z różnych okolic ciała, takich jak brzuch, uda czy podbródek. Jest to działanie, które wykonywane jest u osób z nadwagą, ale nie tylko. Także u osób chcących wymodelować sylwetkę.

Liposukcja ultradźwiękowa – dla kogo to właściwy zabieg?

Liposukcja ultradźwiękowa wykonywana jest poprzez wykonanie kilku niewielkich nacięć w skórze i wprowadzenie przez nie kaniuli. Następnie za jej pomocą emitowane są fale ultradźwiękowe wywołujące uszkodzenie i upłynnienie komórek tkanki tłuszczowej. Po tym procesie następuje odsysanie tłuszczu. Po przeprowadzeniu zabiegu nacięcia są zaszywane.

Wykonanie liposukcji ultradźwiękowej jest zabiegiem wspomagającym proces modelowania sylwetki i powrotu do właściwych proporcji ciała. Należy jednak pamiętać, że nie są to metody, które zagwarantują, że tkanka tłuszczowa już nigdy nie pojawi się w danym obszarze zabiegowym. Pełne efekty odsysania tłuszczu są widoczne po zagojeniu miejsca zabiegowego, co zazwyczaj może trwać od 3 do 6 miesięcy.

modelowanie sylwetki

Dlaczego przy odsysaniu tłuszczu równie ważne jest ujędrnianie?

Odsysanie tłuszczu powoduje, że zmniejsza się objętość tkanki tłuszczowej. W związku z tym zwiotczeniu ulega skóra. Często wraca ona do właściwego stanu przy odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej, ale z racji odmienności anatomicznej poszczególnych pacjentów może też wymagać dodatkowego ujędrnienia.

Jedną z metod ujędrniających ciało zarówno po odsysaniu tłuszczu, jak i wskutek naturalnych procesów starzeniowych zachodzących w organizmie jest J-plasma. Technologia ta wykorzystuje hel i jego czwarty stan skupienia, jakim jest plazma, oraz fale radiowe. Podczas zabiegu tkanki są jednocześnie podgrzewane i chłodzone. Jej zastosowanie ma na celu obkurczenie skóry oraz pobudzenie włókien kolagenowych do regeneracji.

Zastosowanie tej innowacyjnej technologii jest możliwe nawet w tym samym dniu, w którym wykonywana jest liposukcja utradźwiękowa.

Modelowanie sylwetki na sali operacyjnej a inne zabiegi

Rozwój kosmetologii, chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej sprawia, że w celu modelowania sylwetki można skorzystać z wielu technologii. W przypadku radykalnego zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej najczęściej stosuje się liposukcję.

W każdym przypadku pacjent powinien skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który szczegółowo zapozna się z anatomią, oczekiwaniami danej osoby i doradzi zastosowanie odpowiedniej metody na pozbycie się zbędnych centymetrów w obwodach.

Projekt Unijny - Logotypy

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020